ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

0554 310 62 80

Seyahat Sigortası

Yazı Boyutu

Uçak bileti, araba kiralama, otel seçimi, valiz hazırlama… Seyahatiniz için yapmanız gereken her şeyi yaptınız, yani yolculuk öncesinde ve esnasında ihtiyacınız olabilecek her şeyi planladınız. Peki, yolculuğunuzun olası aksiliklerden etkilenmemesi ve seyahatinizde kendinizi güvence altına alabilmeniz için ne yapmanız gerektiğini düşündünüz mü? Size etkili bir tavsiyemiz var: Seyahat sağlık sigortası yaptırın ve problemsiz bir yolculuğun keyfini sürün.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası denildiği zaman akla, genellikle yurt dışı vize başvurusu öncesinde yaptırılması zorunlu olan sigorta türü geliyor. Aslında seyahat sigortası yaptırmak sadece bir yasal mecburiyet değil, seyahat sırasında sigortalı bireyleri güvence altına alan değerli bir sigorta çeşididir. “Seyahat sigortası ne demek?” sorusunun cevabı tam olarak burada gizli! Seyahat sigortası, hastalık ya da kaza sebebi ile meydana gelen acil sağlık problemlerini teminat altına alan bir sigortadır.
Anılar biriktirmek için heyecanlandığınız günlerde, hayatın gerçeklerinden olan acil sağlık problemleri ile karşılaşma ihtimali aklınıza gelmeyebilir. Elbette yolculuğa hep en eğlenceli anları tatma isteği ile çıkılır. Ancak maalesef tam da o en keyifli yolculuk diliminde bir sağlık sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda yani tedavi ihtiyacınız doğunca seyahat sağlık sigortası sahibi olarak yapmanız gereken tek şey iyileşmek için bir sağlık kuruluşuna başvurmak ve bütçeniz etkilenmeden sağlığınıza kavuşmanın rahatlığını yaşamak olur. Ayrıca sadece yurt dışı seyahatinizde değil, yurt içi yolculuklarda da faydalanabilirsiniz. Seyahat sigortası genel şartları ve teminatları ise sigorta türüne göre belirlenir.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları
Tüm Seyahat Tipleri İçin Özel Bir Seyahat Sigortası Yaptırabilirsiniz
Seyahat sigortası teminatlarını, seyahatinize bağlı olarak seçeceğiniz sigorta türü belirler. Yolculuğunuz yurt içine mi yurt dışına mı olacak ya da yolculuk amacınız nedir gibi soruların cevapları sizi ihtiyacınız olan seyahat sigortası türüne götürebilir. Bu sebeple “Seyahat sigortası neleri kapsar?” sorusunun cevabına ulaşmak için öncelikle seyahat sağlık sigortası çeşitlerine göz atmakta fayda bulunur:

Yurt Dışı Seyahat Sigortası
MAPFRE Sigorta, 3 tür yurt dışı seyahat sağlık sigortasından faydalanma imkanı sunar. Bunlar; Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ve Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası’dır.

1. Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
Uzun soluklu bir yurt dışı seyahati yapmayı planlıyor, daha önce bulunmadığınız bir iklim kuşağına gitmeye hazırlanıyor ya da farklı bir yolculuk deneyimi yaşamayı düşünüyorsanız kendinizi Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası’nın geniş kapsamlı teminatları ile güvence altına alabilirsiniz. Bu sigorta ürünü, yurt dışı seyahatiniz sırasında yaşayabileceğiniz talihsiz kazalar ya da geçirebileceğiniz hastalıklarda oluşan sağlık masraflarını teminat altına alır. 0-80 yaş arasında geçerli olan bu sigorta türünün geniş kapsamlı teminatları ise şunlardır:

Yurt dışında ayakta ya da yatarak tıbbi tedavi giderlerini,
Kaza durumunda sigortalının nakli,
Taburcu olduktan ya da vefat ettikten sonra ülkeye naklini,
Sigortalının aile üyelerinden birinin nakli ve konaklamasını,
Acil mesajların iletilmesini,
İlaç gönderilmesini,
Kaza ya da hastalık sebebiyle yurt dışında kalış süresinin uzatılmasını,
Evde meydana gelen bir kaza sonucu ortaya çıkan masrafların karşılanmasını,
Gecikmeli bagajı,
Tarifeli uçuşta bagaj kaybolması, çalınması ya da zarar görmesini,
Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılmasını,
Terör teminatını,
Ceza davalarında kefaleti,
Ferdi kaza teminatını kapsar.
Seyahat Sağlık Sigortası Çeşitleri
2. Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
Yurt dışı seyahatlerinde kaza sonucu yaralanma ya da hastalık geçirmeniz halinde tedavi masraflarınız %100 teminat altına alınır. Bu seyahat sigortasının teminatları ise şunlardır.

Yurt dışında tıbbi tedavi teminatı,
Taburcu olduktan sonra ülkesindeki ikametgahına nakli,
Sigortalının seyahati veya nakli,
Vefat durumunda sigortalının ülkesine naklini teminat altına alır.
Poliçenizde belirtilen başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar geçerlidir. Bu sigorta türünden 0-80 yaş arası bireyler faydalanabilir.

3. Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS)
Yurt dışı eğitiminiz için bir eğitim kurumu seçtiniz, kalacağınız yeri ayarladınız ve belki de hafta sonları gideceğiniz şehirleri haritada işaretlemeye başladınız. Hiçbir sorunun sizi bu heyecan verici tecrübeleri yaşamaktan alıkoymaması için Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS) yaptırabilirsiniz. MAPFRE Sigorta, Yurt Dışı Eğitim Sigortası ile eğitim serüveniniz boyunca sizi güvence altına alınır. Böylece hiçbir aksilik sizi yeni ufuklar edinmekten farklı kültürlerle tanışmaktan alıkoymaz. Maksimum 65 yaşındaki kişilerin faydalanabileceği bu sigorta 4 farklı alternatif teminat sunar. YESS’in genel teminat kapsamı ise şunlardır:

Hastalık veya kaza durumunda oluşan tıbbi tedavi masrafları,
Nakit avans desteği,
7/24 Türkçe Müşteri Hizmetleri,
Vefat durumunda cenazenin sigortalının ülkesindeki ikametgahına naklini karşılar.
Her 3 Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası da sizin seçeceğiniz 2 bölgede geçerlidir:

Avrupa ve Schengen Ülkeleri
Avrupa ve Schengen ülkelerini de kapsayan tüm dünya ülkeleri
Yurt Dışı Sağlık Sigortası fiyatları hakkında bilgi edinmek için MAPFRE Sigorta teklif sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası
Yurt içi seyahatlerinizde de MAPFRE Sigorta güvencesini yanınızda hissedebilir ve seyahatinizi iptal etmek zorunda kalmadan ihtiyacınız olan desteğe ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz teminatların geçerli olduğu bölge poliçenizde belirtilir. 0-80 yaş arası bireylerin, Türkiye ve KKTC sınırlarında yapacakları yolculuklarda faydalanabileceği sigortanın teminatları şunlardır:

Ayakta tedavi harcamaları,
Yatarak tedavi harcamaları,
Tıbbi nakil.
Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası’nın teminatlar dahilinde 3 farklı alternatif teminat seçeneği vardır. Bu teminatların detaylarına ulaşmak ve Seyahat Sağlık Sigortası ücretleri hakkında bilgi almak için MAPFRE Sigorta Seyahat Sigortaları sayfasını ziyaret edebilir, hem kapsamlı hem ucuz seyahat sigortası alternatiflerinden birini seçebilirsiniz. Dilerseniz seyahat sağlık sigortası hakkında bilmeniz gereken diğer detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadar?
Seyahat sağlık sigortası fiyatları; seyahat edeceğiniz bölge (yurt içi, Schengen Bölgesi ya da tüm dünya), poliçenizin geçerli olacağı gün sayısı ve poliçenizde belirtilen teminatlar, limitler dâhilinde belirlenir.

Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?
İhtiyacınız olan ve sizi seyahat edeceğiniz yerlerde güvence altına alacak sigorta türüne karar verdiyseniz şimdi sıra MAPFRE Sigorta’nın ayrıcalıklı seyahat sigortalarından birini yaptırmakta. MAPFRE Sigorta’nın yetkili acentelerine uğrayarak kolaylıkla seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Seyahat sigortasının ne kadar olduğu ise seçeceğiniz sigorta türünün limitlerine bağlı olarak değişir. İhtiyacınız olan sigorta türünü seçtikten sonra profesyonel acentelerimiz size fiyat bilgisini iletmekten memnuniyet duyacaktır. Sağlıklı ve güvenli yolculuklar dileriz!